İğneada-Dupnisa Mağarası-Longoz Ormanları Turu

Günübirlik İğneada - Dupnisa Mağarası - Longoz Ormanları Turu Her Cumartesi- Pazar Hareketle Günübirlik İğneada & Dupnisa Mağarası & Longoz Ormanları

Tur Programı:

06.30: Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı

06:50: Mecidiyeköy Aslı Börek Önü

07:15: İncirli Ömür Plaza Önünden Hareket ile Silivri güzergâhını takip ederek, Karadeniz kıyısında 22 km uzunluğunda geniş kumsala sahip İğneada'ya doğru yolculuk…

İlk olarak İğneada turuna yol üzerinde 2720 metre uzunlukta Dupnisa mağarası ile başlıyoruz. Kuru ve sulu olmak üzere iki bölümden oluşan mağara Istranca Dağları'nın derin vadilerle yarıldığı muhteşem coğrafyaya sahip Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere köyü yakınlarında bulunuyor.

Dupnisa mağarası gezisi ve fotoğraf çekimleri sonrası dünyada sadece beş yerde var olan doğal yapısı bozulmamış Subasar (longoz ormanları) ormanlarına sahip, 671 bitki çeşidini barındıran, birçok eko sisteme ve zengin biyolojik çeşitliliğine sahip İğneada'yı geziyoruz. Şehir merkezinde öğle yemeği (ekstra) süresinin de içinde bulunduğu yaklaşık 1,5 saatlik serbest zaman veriyoruz.

Sezonunda rehberiniz tarafından, hava şartlarına bağlı olmak üzere, yüzmeye de vakit ayırmak için en çok 2-2,5 saatlik bir zaman verilebilmektedir. Sonrasında koruma altında olan Yedigöller Milli Parkı ile rekabet edecek güzellikteki Erikli - Mert -Hamam - Pedina - Saka - Sülüklü ve Ramana isimleriyle anılan 7 göllerden hava şartları müsait olursa sadece Mert gölünü gezmeye zaman ayırıyoruz.

Hava şartlarına bağlı olarak Longoz Ormanlarını herkesin gezebilmesi için otobüsümüzün girmediği ancak araç geçişine uygun yol boyunca geziyoruz. Longoz gezisini tamamlayıp akşam İstanbul’a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Sizleri aldığımız noktalarda indirirken diğer turlarımızda tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

UYARI: Turumuz mağara içinde ve ormanda yürüyüşü içermektedir. Çamur ve toprakta yürüyüş olacağından uygun ayakkabı, uygun kıyafetler giymeniz önerilir. İğneada kasabası 2500 nüfuslu küçük bir kasaba olduğundan çok fazla yemek yeri alternatifi yoktur. Acente yetkilisi tarafından öğle yemeği için öneri yapılmaktadır. Yemek yerlerinin eksik ya da kusurlu hizmetinden dolayı acente sorumlu tutulamaz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

Lüx araçlar ile gidiş dönüş ulaşım, Araçta su ikramı,  Rehberlik hizmetleri,Programdaki Çevre gezileri,Dupnisa Mağarası giriş ücreti : 9 TL (Sezon içinde fiyat değişebiliyor)      Otopark-otoyol ücretleri,Milli Park Girişleri                                                               

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler: 

Öğle Yemeği, Yolda ve mola yerlerinde yapılan harcamalar,

Not: Denize girecekler mayolarını ve havlularını almayı unutmasın :-) bir daha ki Maceradayız Turizmde görüşmek dileğiyle.

Kişi Başı: 150₺Arama Yap