ASSOS AYVALIK CUNDA ADASI KAZ DAĞLARI TURU

Asos,Ayvalık,Cunda Adası,Kaz Dağları,12 Ada Tekne Turu-Yüzmeli

 

ARAÇ KALKIŞ YERLERİMİZ

İncirli Dilek Pastanesi Önü: 23:00

Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü: 23:30

Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü: 00:00


1.Gece İstanbul – Ayvalık Yolculuk

Belirlenen noktalardan belirlenen saatlerde hareketle araç içi ikramlar eşliğinde 7 saatlik yolculuk sonrası Ayvalık’a varıyoruz.


 

2.Gün Ayvalık - Cunda Adası Ayvalık 12 Adalar Tekne Turu (Gün Boyu Yüzme) Şeytan Sofrası 

Otelde aldığımız sabah kahvaltısı ardından Ayvalıktan kalkacak olan teknemize doğru yola çıkıyoruz. Teknemize varışımız ardından 11.00 saatinde teknemizin hareketiyle turumuz başlıyor. Teknemiz gideceği ilk ada olan incirli adasına doğru yol alırken tekne personelimiz size adalar  ve çevre ile ilgili bilgiler vermeye başlamıştır bile.. İlk adamız olan İncirli adasının koyuna vardığımızda saatimiz 13:00 gösteriyor olur. Balıklar ve doğa ile iç içe olduğunuz bu koyda yüzme molası verilecek ve dilerseniz denize girme fırsatı bulacaksınız.. Deniz keyfinden sonra yemek servisimiz başlayacak;  Yörenin meşhur Papalina Balığı, Çoban Salatımız ve Makarnadan oluşan menümüz ile yemek ziyafeti çekeceksiniz. Bu adadan sonra bir diğer adamız olan Muhteşem güzellikteki Akvaryum koyuna hareket edeceğiz. Kaptanımız bu koyun güzelliğini yaşamanız için yine yüzme molası verecek..  Bu muhteşem Koydan ayrılıp Ortunç Koyuna geçip bir süre burada mola verdikten sonra Cunda Adasına doğru teknemiz yol almaya başlayacak. Yaklaşık bir saat Cunda Adasında Gezinme Fırsatı bulduktan sonra 18:30-19:00 arası teknemiz Ayvalık‘a geri dönüşle turu tamamlayacak. Sonrasında Şeytan Sofrasında gün batımını izleyip otelimize geri dönüyoruz.

  3.Gün:

Assos Kadırga Koyu 5 Saat Yüzme Molası, Assos Antik Kenti, Behramkale Turu

Bölgeye varışımız ardından Assos mavi bayraklı plajı olan Kadırga Koyuna gidiyoruz. burada 5 saatlik yüzme molamız olacaktır plajda bulunan tesislerin duş ve kabin imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şezlonglar, duş ve kabinler ücretlidir. Yüzme molası andıran gezimize ilk olarak yapılar arasında tarihi köy evlerini geride bırakarak işçiliği ve mimarisi açısından döneminin en önemli surlarından, hem denize hem karaya egemen 3 km uzunluğunda bir surla çevrili Akropol’e giderek başlıyoruz. Akropol’ün en yüksek yerinde kurulmuş Athena Tapınağı ile Akropol’ün güney yamacında bulunan ve daha sonra kiliseye dönüştürülen Agora’yı, Agora’nın doğusundaki kürsü, heykeller ve küçük anıtsal yapılardan oluşan Bouleuterionu (Meclis), Gymnasiumu, geleneksel Grek tiyatro planına uygun at nalı biçimindeki  tiyatro'yu, stoayı görüyoruz. Aristoteles’in hayatının 3 yılını geçirdiği ve M.Ö. 347-344 yılları arasında kurduğu felsefe okulunu gördükten sonra Akropol çıkışında yer alan bir Osmanlı eseri, I. Murad dönemine ait Hüdavendigar Camii’ni geziyoruz sonrasında Kazdağları'na gidiyoruz.

Kazdağı Köyleri, Yeşilyurt Köyü, Subaşı Şelalesi, Altınoluk

Efsanevi hikâyeleri ve yüksek oksijen oranıyla yeşil cennet Kazdağları’na hareket ediyoruz. Kazdağı Köyleri gezimizde Tahtakuşlar Köyü Etnografya Müzesi, Adatepe Köyü, Zeus Altarı, Subaşı Şelalesi, Altınoluk, Yeşilyurt Köyü gezilerimizi yapıyoruz. Gezilerimiz esnasında tarihi Rum Evlerini fotoğraflayabilir, rehber eşliğinde doğal ortamlarda yürüyüşler yapabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ise serbest zamanlarda köylerdeki otantik kafelerden faydalanabilirler. Son durak noktamız olan Yeşilyurt Köyü’nde dileyen misafirlerimiz köy meydanından köy ürünleri alışverişleri yapabilirler. Tüm bu gezilerimiz sonrasında turumuza başlangıç noktamız olan İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından sizlerle aldığımız duraklarda vedalaşıyoruz. Bir daha ki Macerada  görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler


1 Gece Konaklama

Ulaşım

1 Adet Sabah Kahvaltısı

1 Adet Akşam Yemeği

Profesyonel Kokartlı Rehberlik

Tüm Çevre Gezileri

1618 Sayılı Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:


Milli Park ve Özel alanlar Girişleri

Müze ve Ören Yeri Girişleri (65 yaş üstü ve Müze Kart Sahipleri ödemezler

Öğle Yemekleri

İlk sabah kahvaltısı

Son akşam yemeği

Otelde Yemeklerde Alınan İçecekler

Banka Hesap numaralarımız

Banka Adı : YAPI KREDİ


ŞUBE: ŞENESENEVLER ŞUBESİ (396)


İBAN : TR46 0006 7010 0000 0087 4881 29

 480₺ kişi başı Arama Yap