10 Kasım Özel Anıtkabir Ankara turu

10 Kasım Özel Günübirlik Ata'mızı Anma ve Ankara Anıtkabir Turu


Cumhuriyet’imizin, ortak değerleri Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının izindeyiz. Atatürk’ün bizlere bıraktığı bu vatanı, ilelebet sonsuz neferi olacağız. Maceradayız tur  olarak bizler de bu ülkeyi ve bu vatanı BAĞIMSIZLIĞIMIZI armağan eden Ata’mızı 10 Kasım'da ebedi İstirahatgahın’da anıyoruz.

Araç Kalkış Noktaları


23:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü 
00:00 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü 
00:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 
00:45 Kartal Köprüsü Altı 
01:00 Çayırova Mc Donalds Önü 

 Gezilecek yerler 

✓ Anıtkabir

✓ Ankara Kalesi

✓ Anadolu Medeniyetler Müzesi

✓ Ankara Etnoğrafya Müzesi

✓ Ulus Zafer Anıtı,1. Meclis (Kurtuluş Müzesi)

✓ ıı. Meclis (Cumhuriyet Müzesi

✓  09.11.2022 ÇIKIŞLI


Siz değerli misafirlerimizi belirtilen durak noktalarımızdan aldıktan sonra molalarımız ve ikramlarımız eşliğinde başkentimiz Ankara'ya ulaşıyoruz. 09.05 ‘te Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün naaşına 1938'den 1953'e kadar ilk ev sahipliği yapan Ankara Etnografya Müzesinde Ata’mızı anıyoruz. Rehberimizin bilgilendirici anlatımlarının ardından Türk Sanatının Selçuklu Devrinden günümüze kadar çeşitli yörelerden derlenmiş malzemeler sergilenmekte olan müzemizi geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından, Hititler Döneminden kalma ve Ankara'nın en hakim noktası olan Ankara Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. İç kale ve dış kaleyi geziyoruz. Ardından kalenin dış duvarlarına yakın Tarihi Mahmut Paşa ve Kurşunlu Han'ın günümüzdeki hali olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ne geçiyoruz. Anadolu'da yaşamış bütün medeniyetlere ait eserlerin sergilendiği bu zengin müzeyi geziyoruz. Kendine özgü koleksiyonları ile dünyanın sayılı müzeleri arasındadır. Paleolitik Çağ'dan başlayarak Osmanlı Dönemine kadarki bütün eserleri görebilirsiniz. Ardından Ulus meydanındaki Ulus Zafer Anıtını görerek günümüzde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak da kullanılan 1. Meclis binasına gidiyoruz. 23 Nisan 1920 ve 15 Ekim 1924 tarihleri arasında Cumhuriyetimiz'in ilan edildiği İstiklal Marşı'nın kabul edildiği, Ankara'nın Başkent olduğu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Cumhurbaşkanı seçildiği bu ilk ve önemli meclisi geziyoruz. Ardından günümüzde Cumhuriyet Müzesi olarak kullanılan 1923 yılında mimar Vedat Tek tarafından inşa edilen 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi Binası'na gidiyoruz. 1924-60 yılları arasında Cumhuriyet'imizin geliştiği, ATATÜRK ilke ve inkılaplarının gerçekleştirildiği bu mimarlık harikası olan bu özel ve önemli müzeyi geziyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi almak için Balgat'a geçiyoruz. Yemeğimizden ardından Ankara Rasattepe ( Anıttepe )'de bulunan Türk Kurtuluş Savaşı'nın, inkilapların önderi Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı BAŞKOMUTAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün ebedi istirahatgahı olan ANITKABİR'e geçiyoruz. Ve atamızın huzurunda mozeleye karanfillerimizi atıyoruz. Buradaki bilgilendirici anlatımlarımızın ardından her ayrıntısı ince düşünülerek inşa edilen Anıtkabir'i gezerken hem gururlanıp hem de hüzünleneceksiniz. Aynı zamanda Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak da alt bölümlerini geziyoruz. Gözlerimiz bu denli dolmuşken hüzünlü bir şekilde Anıtkabir'e veda ediyoruz Bir başka MACERADAYIZ organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizi belirtilen durak noktalarına bırakıyoruz.

Not: Saat 09.05’de Ata’mızı Anıtkabir’de saygı duruşu olarak anmak isteriz, fakat 09.05’de devlet erkân-ı töreni düzenlendiğinden dolayı sivil ziyarete kapalı olmaktadır. Bu sebepten dolayı Atamızın ilk defin yeri olan Etnoğrafya Müzesinde anıyoruz 09.05’de anıyoruz..


Ata’mızı Anma Ankara Anıtkabir Tur sirküsü yayınlandığı 08.11.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayınlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

DAHİL OLANLAR:
- Lüks Araçlar İle Ulaşım
- Çevre Gezileri
- Rehberlik Hizmetleri


 HARİÇ OLANLAR

 Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

 Sabah Kahvaltısı   

 Öğle Yemeği 

                                                                                                                Arama Yap